Automatizacia

26.9.2022 10:28 ADMIN_ViDRA Prémiový uživatel odpovědět

reakce na 1510528


Těžko říct, jestli ti to dojde, protože vzhledem k dotazům ti pár věcí uniká.

1. na titulky.com se pohybuje určitá komunita překladatelů a pro někoho je jednodušší si hlídat, co se kolem jejich titulků děje, přímo zde. prostě chtějí mít své titulky víc pod kontrolou. to se například týká i případných oprav chyb. tedy mohou své titulky dál opravovat/vylepšovat. o tohle šířením na internetu přijdou. stejně tak někteří překladatelé nechtějí, aby jejich titulky někdo další jakkoli upravoval. to je opět zajištěno jen zde. svým způsobem jde o férový přístup vůči překladateli. té tvorbě dal třeba 8 hodin času. respektovat jeho přání v tomto směru je to nejmenší
2. automatizace čeho? normální konzument/uživatel se nebude dívat na 20 filmů denně. stačí mu si stáhnout pár titulků a ty zkonzumovat. toto souvisí částečně s bodem 1. tento přístup je lepší pro překladatele, kdy jsou uživatelé s nimi tak blíž

tím tvým "lepším užitkem" upozaďuješ překladatele. konzumenti by je přestali vnímat zcela a řešili by jen titulky. ale ty titulky tvoří lidé, na tvorbu jedněch titulků obětují několik hodin. občas je fajn překladateli i poděkovat, dát nějakou zpětnou vazbu. překladatelé tvoří pro komunitu a to je často jedna z hlavních motivací. když tuto vazbu odstraníš, motivace pro tvorbu bude menší.
26.9.2022 9:53 desade Prémiový uživatel odpovědět
Áno! A keby len to. Netflix, HBO GO a Disney Plus chcú, aby som sa u nich zaregistroval, či čo. No a vrchol všetkého je, že ešte aj v kine odo mňa pýtajú peniaze za lístok a takto mi znepríjemňujú zážitok! Hanba im!
26.9.2022 9:49 zemetras odpovědět
Lebo "zaplat si premium alebo drz hubu a bud spokojny". Preto :-)
26.9.2022 8:21 madroots odpovědět
DObry den,

mam otazky vo veci automatizacie tituliek.. budem rad za pripadne vysvetlenie, odpovede.

1. Preco niektory prekladatelia zakazuju uploadovat titulky na ine stranky, ako napr opensubtitles?
2. Preco sa titulky.com snazia o opak automatizacie - teda pouzivaju limity na stahovanie, znemoznuju pouzitie botov, API a pod. ?

Dakujem za odpovede, vysvetlenie veci.

Ciel vsetkych je predsta automatizovat. Aby mal kazdy titulky pohodlne, v zariadeniach a software, automaticky, lahko. Koniec koncov, vacsina ludi tu dobrovolne preklada - nerozumiem, preco z ich prace nemozu mat ludia plnsi a lepsi uzitok.

Dakujem!

Příspěvek:
Můžete připojit přílohu do velikosti 1 MB
 


Zavřít reklamu