TitulkyCom - software pro stahování titulků do počítače

Nejjednodušší způsob, jak dostat titulky do vašeho videa bez prohledávání internetu.

Hlavní účel programu

Program TitulkyCom je určen především uživatelům, kteří nemají zkušenosti s problematikou titulků a neumí titulky k filmu aplikovat. Program TitulkyCom přináší uživatelský komfort, který je vykoupený omezenými možnostmi správně vyhledat potřebné titulky. Zjednodušení spočívá také v odbourání nutnosti opisovat kontrolní kód z obrázku a čekání na odpočet. Pokud pro vás není problém správně vyhledat a použít titulky ze serveru www.titulky.com, program vám moc nového nedá :).

Způsob práce

Nejdůležitější přínos spočívá ve stahování titulků k filmu pomocí kontextového menu v průzkumníku. Na film typu .avi nebo .mkv najedete myší, pravým tlačítkem aktivujete kontextové menu a zvolíte Stáhnout titulky k filmu nebo Stáhnou titulky a přehrát. Pokud budou titulky nalezeny, budou staženy do stejného adresáře, pojmenovány stejně jako film a případně ještě bude spuštěn vybraný přehrávač videa. V ideálním případě budou nalezeny správné titulky a budou také nahrány do přehrávače. Pokud titulky nejsou správné nebo chcete mít jinou verzi, máte tři možnosti.
  1. Nastavit jinou prioritu hledání v programu a postup zopakovat.
  2. Vyhledat pomocí hlavního programu podle filmu nebo parametrů a z výsledku až 100 titulků si vybrat jiné.
  3. Vyhledat přímo na webu www.titulky.com ve standardním nebo pokročilém režimu vyhledávání, kde je též uvedeno více informací, popř. diskuzí.

Nastavení

K nastavení programu i utility kontextového stahování se provede v programu TitulkyCom, nastavení je shodné.
Předvolby priorit - toto nastavení se používá pro výchozí řazení výsledku hledání. Především v případě kontextového stahování titulků má toto nastavení velký význam, protože vždy budou automaticky staženy jen první nalezené titulky. Priority je nutné chápat jako řadící kritéria, na samotné výsledky hledání nemají vliv. Tzn. pokud máte nastavenou prioritu např. Jazyk čeština, titulky budou nalezeny i kdyby se taková verze titulků na serveru nenacházela, na prioritu nebude brán zřetel.
Přihlášení - pokud máte vytvořený účet na serveru titulky.com, resp. netusers.cz, přihlaste se. Výhody a omezení pro standardní uživatele, prémiové účty a překladatele jsou obdobné jako na webu. Limity stahování jsou mírně odlišné, protože zde není nutné opisovat bezpečnostní obrázky. Přihlášení stačí provést pouze při prvním spuštění.
Přehrávač - jestliže chcete při kontextovém stahování film rovnou přehrát, zvolte si přehrávač, který má být spuštěn.

Hledání v programu

Zásadní rozdíl oproti vyhledání titulků na webu spočívá v tom, že výchozím kritériem k vyhledání titulků je přímo soubor s filmem. Proto vyhledání začíná přiřazením filmu. Ze souboru je zjištěn název a také přesná velikost, tyto údaje se použijí při vyhledávání odpovídajícícíh titulků. Název filmu a velikosti můžete zapsat nebo upravit ve volbě Najít dle parametrů.

Co je VS filter / VobSub

Je to volitelná opensource utilita, která umožňuje natažení titulků, které jsou stejně pojmenované jako film, do jakéhokoliv přehrávače - typicky Windows media player. Pokud používáte software TitulkyCom pomocí kontextové nabídky, stažené titulky budou takto automaticky přejmenované. Některé přehrávače umožňují automatické natažení stejně pojmenovaných titulků i bez této utility.

Tipy

Stažení programu

Požadavky na systém: MS Windows 8, MS Windows 7, MS Windows Vista, MS Windows XP (.NET framework 4.0)
Software TitulkyCom je distribuován jako freeware, neobsahuje žádný malware, spyware ani jiný škodlivý kód.


Aktuální verze 1.003 download

verze 1.002

verze 1.001

© Titulky.com, upozorneni(@)centrum.cz